טיפול ב EMDR

לרבים מאתנו ישנם זיכרונות, אשר מלווים אותנו לכל אורך חיינו והנם בעלי השפעה גדולה עלינו ועל מי שאנחנו. אולם עבור חלק מהאנשים זיכרונות אלו אינם חיוביים ויש להם השפעה ניכרת על שגרת החיים, בין אם הם נמצאים במודעות ובין אם הם מודחקים.

 

בעזרת שיטת EMDR ניתן להקהות את השפעתם של אירועי עבר בעלי השפעה שלילית ולשחרר את הנפש מהעיסוק בעבר - לטובת העיסוק בהווה. במהלך תקופת עבודתי השתלמתי בטיפול באמצעות EMDR וכן צברתי ניסיון רב בעבודה עם מבוגרים, נוער וילדים שחוו חוויות קשות, כשאני מובילה אותם לתוצאות ברורות.

 

מה העיקר של שיטת EMDR?

ראשי התיבות של EMDR הם Eye Movement Desensitization and Reprocessing ובתרגום חופשי – הקהיה ועיבוד מחדש דרך תנועת עיניים. השיטה פותחה בשנות ה-80 של המאה ה-20 על ידי פרנסין שפירו ונועדה לטפל בסימפטומים ובסבל הנובעים מחשיפה לאירועי חיים שליליים באופן ממוקד. למעשה, בעזרת השיטה ניתן לעבד מחדש את החוויות הבעייתיות על ידי גירוי לסירוגין של שתי אונות המוח באמצעות רטט או מגע.

 

מה היתרונות בטיפול EMDR?

השיטה יוצאת מנקודת הנחה שהאדם הנו, בין היתר, גם אוסף של זיכרונות ורגשות אותם הוא חווה וחש לרבות חוויות וזיכרונות אשר מתפרשים כטראומתיים. חוויה טראומטית או כזו המעוררת בנו מצוקה רבה, גורמת להצפה של מנגנוני ההתמודדות הנוירולוגים והקוגניטיביים ובמצב זה לא פעם המטופלים מתקשים להתמודד עם הזיכרון ומאפייניו (תמונות, קולות, רגשות, תחושות גוף) או עם המידע שעולה וצף, מדחיקים את המראות או הזיכרונות הקשים וכך לא מצליחים להשלים את עיבוד החוויה. כתוצאה מכך נוצרים זיכרונות מציקים בעלי השפעה מתמשכת וחודרנית אשר מלווים את הסובלים מהם לכל אורך החיים. באמצעות טיפול בשיטת EMDR ניתן לעבד את החוויה באופן תקין ובהתאם לצרכיו של כל מטופל - ולאחר מכן לשחרר אותה חזרה בצורה יעילה ומהירה.

 

ענת קאשי – EMDR ודרכי טיפול נוספות בהתאמה אישית

טיפול בשיטת EMDR מוביל לתוצאות בזמן קצר ויכול לסייע לכם להתמודד עם כל סוגי החוויות והזיכרונות הקשים אותם אתם נושאים על גבכם כל השנים. הטיפול מיועד לבני נוער, ילדים ומבוגרים ומותאם באופן אישי לכל מטופל ולדרכי ההתמודדות שלו.

 

לפרטים נוספים או להזמנת פגישה אתם מוזמנים ליצור עמי קשר ואשמח לעזור לכם להתגבר על כל בעיה, תוך שימוש בטכניקות טיפול יעילות ומתקדמות כדוגמת שיטת EMDR.