- טיפול בילדים ונוער -

האם הילד שלכם נעשה תוקפני, חסר סבלנות או חסר שקט?

האם הוא פוחד להישאר לבד, לישון לבד או שהוא מפחד מאנשים זרים או מדברים דמיוניים?

לפעמים כהורים אנו צריכים להתמודד עם ילדינו כשהם מביעים מצוקה או מתנהגים בצורה שלא אופיינית להם. אנו ההורים, שמכירים טוב את הילדים שלנו בחיי היום יום, מגלים קושי לנו לראות את הסבל והכאב שלהם ואנחנו רוצים להקל עליהם אבל לא תמיד יודעים איך לעשות זאת, איך להגיע אליהם. כאשר אינכם יודעים איך להתנהל או איך לעזור לילדים שלכם להתמודד עם מצבים שונים בחיים, זה הזמן לפנות לגורם מקצועי אשר מתמחה טיפול בילדים.

 

במהלך הטיפול אני מנסה להתבונן על האירועים המקשים ביחד עם הילד, להבין את נקודת מבטו וכן את הגורמים המשפיעים על תפקודו. כמובן שאתם ההורים שותפים מלאים לכל התהליך, יתרה מכך, מעורבותכם חיונית להצלחתו ולהחלמתו של הילד. 

 

מתי צריך לפנות לטיפול בילדים?

הקריטריונים הבאים מרמזים פעמים רבות על הצורך בפניה לטיפול בילדים:

 • מצוקה רגשית

 • קשיים חברתיים

 • בעיות התנהגות מכל סוג

 • התנהגות מינית לא תואמת – התנהגות מינית לא מותאמת של הילד, עיסוק מוגזם באוננות, התבטאויות או התנהגויות מיניות יוצאות דופן

 • טראומה מינית – מדובר בטראומה מאוד קשה ומטלטלת ובמקרים אלו מומלץ לפנות אל טיפול בילדים אשר יאפשר לילד לעבד את האירועים הקשים שעבר ולשקם את אמונו באנשים אחרים

 

בעזרת טיפול בילדים תוכלו לעזור לילדכם להתמודד עם מצבים שונים המשפיעים עליו בהיבטים נרחבים של החיים. צרו עמי קשר עוד היום תאמו פגישה ויחד נוכל להוביל לשינוי.

 

פיתוח כישורים חברתיים -

כל הילדים נולדים עם היכולת לפתח כישורים חברתיים, אך ישנם ילדים שיכולת זו באה להם בקלות בעוד שלאחרים פחות. ילדים אשר מסיבות שונות מגלים קושי בפענוח או בהבנת הקודים ההתנהגותיים המקובלים בחברת בני גילם, יתקשו לבטא את עצמם, ימנעו מלפתח קשרים חברתיים עם בני גילם וסביר להניח כי יחוו תחושה של חוסר שייכות. אם זה המקרה עמו ילדכם מתמודדים, זה הזמן להשיג להם עזרה מקצועית. באפשרותי לספק להם ולכם את כל הכלים שיעזרו לילדיכם לפתח את הכישורים החברתיים שלהם וכך להכין אותם לחיים.

 

מדוע חשוב לפתח כישורים חברתיים

הביטויים הראשונים לקשר חברתי הם קשר עין, חיוך או מגע. ככל שהילד גדל, יכולת זו מתפתחת אצלו  לאין שיעור. ילדים אשר אינם מצליחים לפתח נכונה את הכישורים החברתיים שלהם, ירגישו בצד, מה שישפיע להם באופן ניכר על מידת הביטחון. ברוב המקרים ילדים שמחים לאפשרות לשפר את מצבם החברתי וטיפול פיתוח כישורים חברתיים יכול לעזור להם לעשות זאת.

 

בטיפול עם הילד נעבוד  על..

 • אמפתיה – היכולת לזהות להכיר ברגשות הזולת

 • כשורי תקשורת והבעה – היכולת לנהל שיחה ולהקשיב לזולת

 • אינטליגנציה רגשית – היכולת לזהות, להביע ולווסת את הרגש העצמי

 • פתרון קונפליקטים – היכולת להכיר בדעות שונות ומוגדות, להתגמש, לשכנע ולהגיע להסכמה

 • אסרטיביות – היכולת לבטא רצונות באופן ישיר המניע לפעולה מבלי לפגוע בזולת או להיפגע

 • חברות – היכולת להבין קשרים חברתיים, לשמרם ולטפחם.

 

טיפול לפתוח כישורים חברתיים משלב את ההורים ורותם אותם כחלק מתוכנית הטיפול. אתם ההורים תקבלו הדרכה שתלמד אתכם לדובב את הילד, להגיב במצבים שונים ולסייע לו ברגעים הקשים אותם הוא חווה.

 

כשהילד שלנו לא מקובל חברתית זה פוגע לנו בבטן הרכה. אולם ניתן לשנות זאת בעזרת טיפול והדרכה.

 

לתיאום טיפול פיתוח כישורים חברתיים צרו עמי קשר עוד היום ויחד נספק לילד שלכם מעטפת תמיכה.